15 iunie 2009

ULTIMUL MECI PENTRU FC MARGINEA ÎN LIGA A V-A

FC Marginea 5-1 Stejarul Cajvana

Martinescu Gheorghe 13', Olărean Mitică 22', Boboc Andi 39', Maloş Florin 49' Maloş Florin 64' / Sînăucean Gavril 88'

Ultima reprezentaţie pentru Marginea în Liga a V-a, partida contra celor de la Cajvana. Cum era şi normal, meciul a fost controlat de la un capăt la altul de echipa campioană, aceasta deschizând scorul în minutul 13 prin Martinescu Gheorghe după un corner. Peste numai 9 minute Olărean Mitică profită de o ocazie in lanţ a apărării vizitatoare si duce scorul la 2-0. Până la pauză a mai înscris si portarul celor de la Marginea, colegii săi lăsându-l să execute un penalty.

După pauză iese la rampă Maloş Florin care a reuşit să înscrie o dublă, al doilea gol după o fază superbă a jucătorului Olărean Mitică, care a driblat totul din propria jumătate de teren până în careul oaspeţilor. Golul de onoare al celor de la Cajvana a fost înscris de Sînăucean Gavril pe finalul partidei, acesta profitând de o deviere a jucătorilor mărgineni.

Cele două echipe au aliniat următoarele formaţii:

FC Marginea: 1. Boboc Andi - 2. Grigorean Ion, 3. Crăciun Radu, 6. Martinescu Gheorghe - 4. Maftian Mitică (16. Branistri Ilie - min. 59), 8. Jalbă Ionuţ. 10. Berenghean Sorin (14. Goleanu Remus - min.56), 9. Cârdei Alexandru, 7. Maloş Florin (17. Lungu Adrian - min. 75) - 13. Duduţă Cezar, 11. Olărean Mitică (15. Magorăţ Constantin - min. 68). Antrenor: Grigorean Sorin

Stejarul Cajvana: 1. Josan Vasile - 5. Soldan Gheorghe, 2. Domniţă Marius (3. Moroşan George - min. 75), 4. Puiu Petrică (6. Negrea Gheorghe - min. 46), 8. Barbacariu Gabriel - 9. Sînăucean Gavril (19. Chindris Gheorghe - min. 64) , 14. Andreica Onofrei, 10. Tomescu Gheorghe, 15. Iacoban Daniel (13. Andreica Nicu - min. 46) - 7. Gurău Toader, 11. Şoldan Gheorghe. Antrenor: Tomăscu Gheorghe

Arbitrii: Ignat Ionuţ, Boariu Stelian, Muntean Iulian (toţi din Suceava)