Iti dau reducere 1% la PC Garage

8 septembrie 2009

Fc Marginea este invinsa in deplasare de Danalis Zvoriştea

Cu Petru Turineac în mare formă în debutul acestui sezon, Danalis Zvoriştea a obţinut duminică o nouă victorie, a treia a stagiunii invingand Fc marginea cu un scor de neprezenate 3-0 Gazdele au deschis scorul prin Turineac (10) iar Păcurari (57 - foto) a adus liniştea în tabăra echipei antrenate de Neculai Grosu. Scorul final a fost stabilit de acelaşi Turineac, care a realizat "dubla" în minutul 77.

În minutul 52 al meciului, arbitrul asistent Vlad Blanaru a fost lovit în cap cu o piatră de un suporter al celor de la Marginea, motiv pentru care susţinătorii oaspeţilor au fost mutaţi într-un alt sector al tribunei stadionului din Iţcani, unde au şi fost supravegheaţi de agenţii unei firme de pază.

Danalis Zvoriştea: A. Munteanu - Dumistrăcel, Mleşniţă, Ungureanu, Ţugui, Fl. Turineac, Roşu, R. Tănasă, Doroftei, P. Turineac, Păcurari. Au mai intrat: Tîrnovan, Romega, Ghilan, Matei. Antrenor: Neculai Grosu

FC Marginea: Pascaru - Casoinic, Huţanu, Strugari, Crăciun, Magopăţ, G. Pînzaru, Iul. Pînzaru, Geană, Berenghean, Goleanu. Au mai intrat: Olărean, Atudosiei, Domniţei, C. Balan. Antrenor: Vasile Bălan